رفتن به نوشته‌ها

فصل چهارم: 15ایده عالی برای شروع بیزینس اینترنتی

لینک کوتاه متن: http://bit.ly/2moH6Id

در فصل سوم، راجع به علوم لازم برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی صحبت کردیم و گفتیم برای موفقیت دائم لازم است اطلاعاتتان بروز باشد. در این فصل، راجع به چندین ایده ی عالی برای کسب درآمد از اینترنت صحبت خواهیم کرد.

مطالعه ی این فصل برای چه کسانی مفید خواهد بود؟

15 ایده برای راه اندازی بیزینس اینترنتی

اگر ایده ی خاصی از بیزینس اینترنتی ندارید یا درک کافی از چگونگی فعالیت در اینترنت ندارید، و همچنین علاقه به توسعه ی کسب و کار اینترنتیان دارید، پیشنهاد ما این است حتما این متن را با دقت بخوانید و به مثال های آن توجه ویژه کنید.

1- راه اندازی فروشگاه اینترنتی

راه اندازی فروشگاه اینترنتی
راه اندازی فروشگاه اینترنتی-وب زنجان

اگر فروشگاهی دارید و از آن کسب درآمد میکنید، بهترین راه برای توسعه ی کسب و کار شما فروشگاه اینترنتی است؛ مطمئنا سایت هایی نظیر دیجی کالا، بامیلو و در سطح جهانی سایت آمازون را دیده اید. سایت هایی که این روزها بازار داغ و پر سرمایه ای دارند. دست نگه دارید، ایده ای که به ما داده شد، بسیار خام است. اگر فروشگاه شما کوچک است، ایجاد فروشگاهی با فعالیت در سطح شهر خودتان در ابتدای کار کافی است. چرا که هرچه مقیاس آن بزرگتر باشد، ریسکش هم بیشتر و زحمت آن هم بیشتر خواهد بود. و ممکن است بر اثر فشاری که روی شما باشد سریع دلسرد شوید و بیزینس اینترنتیتان پایان دردناکی خواهد داشت.

شاید بگویید راه اندازی سایت خود هزینه گزاف و دانش زیادی می خواهد اما کسب و کار وب زنجان کار را برای شما بسیار ساده کرده است؛ سایت هایی با امکانات و ابزار های فراوان و همچنین پشتیبانی کامل و بلند مدت. و این اطمینان را به شما میدهیم که هزینه های آن نیز از تمام طراح های وب کمتر خواهد بود؛ همچنین وب زنجان دوره های رایگان بسیار زیادی خواهد داشت تا شما را با راهنمایی های خود به درآمد برساند.

سعی کنید فروشگاهی که راه اندازی می کنید، یک نوع محصول یا کالا را دربر گیرد، یعنی فروشگاهتان فقط پوشاک باشد یا فقط لوازم جانبی موبایل به فروش برسانید. دلیل این کار را بررسی میکنیم:

فرض کنید شما به عنوان خریدار به دنبال یک پوشاک مردانه ی زمستانه در اینترنت در حال جستجو هستید، وارد سایتی می شوید که نیاز شما را برطرف خواهد کرد اما مورد های آن بسیار ناچیز و بین پوشاک های بچگانه است و برای انواع آن باید جستجو های فراوانی کنید. در اکثر مواقع کاربران ترجیح میدهند سایت را ترک کرده و به سایتی دیگر که فقط پوشاک مردانه دارد رجوع کنند یا حداقل فهرست مرتبی از انواع پوشاک داشته باشند.

2- برای دیگران بازاریابی کنید

 برای دیگران بازاریابی کنید کسب درامد کنید
برای دیگران بازاریابی کنید کسب درامد کنید

شما میتوانید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید و با فروشگاه ها قرارداد ببندید تا برای آنها محصولی بفروش برسانید و از آن درصدی دریافت کنید.

نباید ذهنتان را محدود کنید و فقط با یک جا قرار داد ببندید، برای مثال قصد فروش پوشاک دارید. به بوتیک های شهرتان بروید و شیک ترین کارهایشان را در سایتتان تبلیغ کنید؛ اینگونه هم سودتان بیشتر خواهد شد و هم فروشتان روند سریعتری خواهد داشت. به زودی پستی با عنوان “نکات لازم برای قرار دادن محصولات برای جذب مشتری بیشتر” قرار خواهیم داد. حتما آنرا مطالعه کنید.

3- با تولید محتوا کسب درآمد کنید

با تولید محتوا کسب درآمد کنید
با تولید محتوا کسب درآمد کنید

فرقی نمیکند تخصصی داشته باشید یا نه، با تولید محتوا میتوانید درآمد قابل قبولی داشته باشید.به مثال های زیر توجه کنید:

فرض کنیم شما تخصصی ندارید و میخواهید برای کسب درآمد اقدام کنید. کانال ها،سایت ها گروه های مجازی و پیج های پر مخاطب اینستاگرام برای ادامه فعالیتشان نیاز به چندین ادمین دارند؛ شما میتوانید برای آنها تولید محتوا کنید یا کارهای سایتشان را انجام دهید و همچنین برای تولید محتوا وبگردی کنید و مطلب جمع آوری کنید.

یا سایت وبلاگی طراحی کنید و تجاربتان را به اشتراک بگذارید و مخاطب بیشتر جذب کنید، با رشد سایتتان و درج تبلیغات کسب درآمد کنید.( برای سفارش سایت به آدرس WebZanjan.ir/shop مراجعه کنید.)

شما همچنین میتوانید در زمینه ای که تخصص آنرا دارید،فعالیت کنید. وارد سایت هایی شوید که مختص به رشته ی شماست و در آن تولید محتوا کنید. با این حال، برای دیده شدنتان باید بیشتر تبلیغ کنید و بخشی از مطالب را در بستر های دیگر مانند شبکه های اجتماعی انتشار دهید و لینک دهید تا باقی مطلب را در سایت مورد نظر مشاهده کنند.

4- برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن

 با برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن کسب درآمد کنید
make money with programming
با برنامه نویسی و طراحی اپلیکیشن کسب درآمد کنید

لازم به توضیح زیاد نیست،چرا که امروزه برای همه واضح است که زمینه برنامه نویسی حوزه ی بسیار درآمدزایی است. اما یادگیری و کسب مهارت در آن نیازمند زمان است. اگر فکر میکنید به برنامه نویسی علاقه دارید، پس بهتر است از همین امروز شروع به یادگیری کنید.

5- ساخت فایل پاورپوینت، پروژه، کتاب الکترونیکی و …

 ساخت فایل پاورپوینت، پروژه، کتاب الکترونیکی و ... و کسب درآمد  make money with pdf and write book
ساخت فایل پاورپوینت، پروژه، کتاب الکترونیکی و … و کسب درآمد

پاورپوینت، پی دی اف،ساخت پروژه و هر چه از امثال این موارد، میتواند برای شما درآمدزایی کند؛

ایجاد کتاب های الکترونیکی بدون تقریبا هیچ هزینه ای، نه هزینه کاغذ نه انتشار نه ویراستاری امکان دارد.تنها هدف شما ایجاد محتوا و پس از آن بازاریابی آن است.شما میتوانید کتاب خود را در سایت های فروش کتاب به فروش برسانید.

6- کسب درآمد برای بانوان خانه دار

کسب درآمد برای بانوان خانه دار make money in home
کسب درآمد برای بانوان خانه دار

اگر خانه دار هستید و میخواهید درآمدی داشته باشید، پس منتظر چه هستید؟ شروع کنید. ابزار شما موبایل همراهتان است؛ میتوانید با ایجاد سایت، کانال، پیج اینستاگرام، وبلاگ و هر ابزار اینترنتی نحوه تهیه غذاها، ترفنتد های آشپزی، خانه داری، تربیت فرزند، دارو های گیاهی، خلاقیت های خودتان و هر استعدادی که دارید در اختیار دیگران قرار دهید و از آن کسب درآمد کنید. در فصل های بعد راجع به “رعایت نکات مهم برای ایجاد کسب و کار اینترنتی و رونق آن”به شما توضیح خواهیم داد که چگونه اطلاعاتتان را به پول تبدیل کنید. هیچ محدودیتی برای خود قرار ندهید، باور کنید یا نه خیلی از افراد هستند که از این راه درآمد هنگفتی کسب میکنند. تلاش مستمر و کسب اطلاعات کافی، موفقیت شما را به ارمغان خواهد آورد.

7- تدریس اینترنتی و برگزاری دوره های اینترنتی

 تدریس اینترنتی و برگزاری دوره های اینترنتی , کسب درامد از آن
make money from your teaching blog
تدریس اینترنتی و برگزاری دوره های اینترنتی , کسب درامد از آن

این روزها تدریس در فضای وب به کاری بسیار آسان تبدیل شده، شما نیز میتوانید از این روش درآمد کنید. توجه داشته باشید کیفیت کلاسها و محتوای آن باید چیزی باشد که مشتری داشته باشد.

8- اگر عکاس هستید بخوانید

کسب درآمد با عکاسی
make money with photography webzanjan.ir
کسب درآمد با عکاسی

اگر به عکاسی علاقه مند هستید و دوست دارید از این راه کسب درآمد کنید، راه درستی را انتخاب کرده اید. با اینکه قیمت دوربین ها کمی بالاست اما خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی موبایل، رشته عکاسی با موبایل هم ایجاد شده و بعضا تصاویر شاهکاری ثبت میشود که خیلی ها برای آن حاضرند پول بپردازند.

با این حال، میتوانید با آتلیه های عروس قرار داد ببندید و برای آنها عکاسی کنید. یا برای سایر محصولات کارخانجات عکاسی کنید.

توصیه میکنم به سایت هایی نظیر Shutterstock نیز سری بزنید.

9- صنایع دستی شهرتان را بفروشید

کسب درآمد فو العاده ای خواهید داشت اگ چنین فروشگاهی راه اندازی کنید؛ چرا که صنایع دستی همیشه خواهان زیادی دارد و شما با جلب اعتماد مشتری ها میتوانید سودی از این بازار ببرید.

10- ارائه خدمات

در این مدل کسب و کار اینترنتی انواع خدمات از طریق اینترنت ارائه می‌شوند. خدماتی مانند مشاوره، رزرو هتل، خرید بلیت هواپیما و قطار به‌صورت آنلاین. رزرو بلیت کنسرت و سینما.

11- مشاوره

کسب درآمد از مشاوره
کسب درآمد از مشاوره

داشتن تخصص همیشه و همه جا به کار می آید و میتواند کسب درآمد کند؛ برای مثال مکانیک خودرو هستید، سایتی طراحی کنید و راجع به آن و ترفندهایش و نکات مفید راجع به خودرو در سایت محتوا تولید کنید. حال یکسری از ترفند های خاص و بسیار کاربردی را با پرداخت هزینه ارائه کنید. منتظر نمانید تا مشتری ها سراغ سایتتان بییند، خودتان به دنبال مشتری بروید و سایتتان را معرفی کنید. حالا با آشنایی آنها با سایتتان، به موقع به شما نیاز پیدا خواهند کرد. میتوانید با مشاوره ساعتی به آنها درآمد کسب کنید.(می توانید از اینجا سفارش سایت + آموزش رایگان با کمترین هزینه ها را دهید.)

12- سایت سفر و گردشگری راه اندازی کنید

سایت سفر و گردشگری راه اندازی کنید traveling and make money
سایت سفر و گردشگری راه اندازی کنید

مردم طالب مکانهای جدید برای گردشگری هستند و برای پیدا کردن مکانهای خارق العاده وب گردی های بسیاری میکنند؛ با راه اندازی سایت و معرفی مکانهای دیدنی و گردشگری میتوانید بازدیدهای زیادی را برای خودتان به ارمغان بیاورید. پس از آن راحت ترین کسب درآمد از این راه درج تبلیغات است. اما اگر کمی تلاش کنید میتوانید با هتل ها، رستورانها، سوئیت ها و مکانهای دیدنی عقد قرار داد کنید و به ازای معرفی آنها درآمد کنید. توجه داشته باشید قدم های لازم برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی،پایداری و صبر وصرف زمان است و کسی یک شبه از این راه درآمد کسب نکرده.

در فصل های آینده به دقت راه اندازی این بیزینس را بررسی خواهیم کرد.

13- نمونه سوال، جزوه های درسی، آموزش های صوتی

از اول صبح تا آخر شب تبلیغات گاج و قلم چی و سایر کمک درسی ها را در همه جا می بینید و از خود می پرسید اینها مگر چقدر درآمد دارند که تا این حد تبلیغات میکنند؟ خب من هم نمیدانم چقدر اما اگر شما هم یک بازار با تعداد مشتری 14میلیون نفر ( تعداد دانش آموز در سال 97) را داشتید شاید حاضر به انجام کار های بزرگتر از این می کردید. بهتر است شما هم دست به کار شوید و سهمی از این بازار بزرگ برای خود داشته باشید؛ جمع آوری ، طراحی نمونه سوال و فروش فایل های آموزشی سود خوبی را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

14- در وب زنجان شروع به کار کنید.

سایتی که در آن مشغول به مطالعه هستید، نوپا است و برای تکمیل کادر خود در حال دریافت نیرو و استخدام همکار است. اولویت ما برای استخدام، ذهنی خلاق است تا بتواند برای وب زنجان پدیده های جدید خلق کند.

شما میتوانید در تیم کسب و کار وب زنجان در بخش های مختلف مشغول به کار شوید.که یکی از بخش های پرسود آن، مارکتینگ است. این مجموعه با قرار دادن سود بین 20 تا 35 درصدی درآمدی به صورت میانگین بین 2 تا 5 میلیون تومان برای شما به ارمغان خواهد آورد. همچنین با طراحی سایت، 85% از سود را از آن خود کنید.

به زودی لینک استخدام وب زنجان در اینجا و سایت قرار خواهد گرفت. همچنین میتوانید در کانال تلگرام وب زنجان (WebZanjan@ ) عضو شوید .

با این حال تا قرار دادن لینک استخدام و شرایط آن، میتوانید رزومه خود را به آیدی @WebZanjan_Admin ارسال کنید تا استخدام شما انجام شود.

15- به خودتان تکیه کنید


Motivational webzanjan.ir

بار ها و بارها شنیده اید که می گویند شما خاص ترین انسان روی زمین هستید و شباهتی به هیچ کسی ندارید؛ باور کنید همینطور است. افکار شما برای خود شماست وکسی نمیتواند دقیقا مثل شما فکر کند. شما یک انسان خاص روی این کره ی خاکی هستید پس چرا با افکار خاصتان کاری نمیکنید که ازآن کسب درآمد کنید؟ چرا برای خلق یک ایده ی جدید تلاشی نمیکنید یا روش جدیدی برای انجام کاری را ابداع نمیکنید؟ به خودتان باور داشته باشید و مطمئن باشید با تمام سختی هایی که پیش رو دارید میتوانید گلیم خود را از آب بیرون بکشید.

به انسانها نگاه کنید، به نیازهایشان، خواسته هایی که دارند و به کار ها و اشیایی که علاقه دارند. به راحتی میتوانید آنها را بیابید و نیازشان را برطرف کنید. فکر کنید و به دنبال راه حل باشید.

امیدوارم این فصل از دوره نیز برای شما مفید بوده باشد. در فصل آینده قدم به قدم بیزینس را برای شما شرح خواهیم داد و به راه اندازی پنل های لازم خواهیم پرداخت.

شما نیز ایده های مورد نظر خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

لینک کوتاه متن: http://bit.ly/2moH6Id

بازدیدها: 1743

منتشر شده در صفر تا صد راه اندازی کسب و کار اینترنتی

نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.